y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                         

OTWP i BRD

       W bieżącym roku szkolnym 2011/2012, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach reprezentowali szkołę w eliminacjach powiatowych dwóch turniejów.

            Na pierwszym – Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej – naszą gminę reprezentowali: Magdalena Krzywda i Paweł Sikora. Eliminacje powiatowe odbyły się 30 marca 2012 roku w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie. Tam nasza uczennica Magdalena Krzywda zajęcia III miejsce.

            Na drugim – Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – Gminę Świerczów reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bąkowicach i Publicznego Gimnazjum w Świerczowie. Eliminacje powiatowe odbyły się 21 kwietnia 2012roku w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej – testy jednokrotnego (dla szkół podstawowych) i wielokrotnego (dla gimnazjów) wyboru, obejmujące zasady i przepisy o ruchu pieszych i rowerzystów, znajomość znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym oraz zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Część praktyczna, to jazda na rowerze po wyznaczonym torze przeszkód. W kategorii szkół podstawowych drużyna w składzie: Magdalena Krzywda, Dominika Piasecka, Paweł Sikora po części teoretycznej zajęła I miejsce, natomiast w punktacji końcowej – III miejsce. W kategorii gimnazjów drużyna: Dawid Groblica, Szymon Drozd, Damian Kudła – drugie.

Wszystkim Reprezentantom GRATULUJEMY!

Renata Boduch

wstecz